Co takhle Indie? – Den 0.

Co by neměl žádný správný cestovatel vynechat? Co třeba druhou nejlidnatější zemi světa, která je mixem různých kultur, chutí, barev a zápachů. Také zemí velice levnou a zajímavou.

Samotný zážitek nám začal, když jsme vyplňovali online formulář pro Indická víza. Chtěli po nás např. náboženské vyznání, mateřská znamínka na těle, či zaměstnání otce i s adresou firmy.

Před naším odletem 1.3.2019 se v Číně rozmáhá nová nemoc nazvaná jako corona virus, tehdy ještě blíže nespecifikován jako covid-19. Několik málo případů se objevuje také v Itálii, jinak ve zbytku světa nic. Na letišti z toho máme srandu, že brzy bude corona i v ČR. Češi panikaří a vykupují respirátory a toaletní papír.  My z recese kupujeme pivo „Corona“ a mizíme odsud.

Den D

Celkem nezvykle se srážíme v Praze a podruhé společně odlétáme z Letiště Václava Havla. Asi už stárneme, jelikož normálně nám jenom přesuny na odletové místo zaberou 2 dny. Dáváme si řízek a Plzeň jako rozloučení s naším národním pokladem. Po obědě se ještě osvěžíme pivem Corona, jako podpoření humoru okolo aktuální situace kolem nové nemoci.

Let máme přes Kyjev s Ukraine airlines, nečekaně nejlevnější letenka co se dala sehnat. Zpáteční let stál +- 11000 Kč. Přilétáme na námi již známé mezinárodní letiště Boryspil a hned po výstupu z letadla je nám změřena teplota.

Ve frontě na let do „Nového Dilí“, si všimneme hezké slečny, která vypadá poněkud americky. Chvíli si jí prohlížíme a jdeme nějak stále za ní, najednou zjistíme že sedí u okénka v naší řade. Po chvíli si s někým telefonuje anglicky, telefon má ovšem v azbuce. Mě to samozřejmě nedá a začnu si s ní povídat. Dozvím se, že letí do Indie, aby se stala učitelkou jógy na mezinárodním měsíčním kurzu v Rišikéši.

 Rišikéš je jedním z nejvýznamnějších poutních míst hinduismu. Nachází se na úpatí Himalájí v severní Indii, je známá jako „brána do Garhwalských Himalájí“ a „hlavním městem Jógy“.

Po chvíli už o sobě víme hodně věcí. Třeba to, že byla jako au-per 2 roky v USA. Povídá nám taky o Indii, jelikož tam neletí poprvé. Známe se pár minut a už nás baví její jemně sarkastický humor. Poté společně povečeříme nějakou ukrajinskou ňaminu a popřejeme si dobrou noc.

Napsal

Lukáš Táborský

Cestování s sebou nese nespočet zkušeností do budoucího života a je v dnešní době tak jednoduché, že je opravdu hanba necestovat. Člověk pak také pozná sám sebe a zjistí, že život nemá hranice, zjistí, že při výstupu z komfortní zóny, začínají ty pravé zážitky, které vám zůstanou na celý život.