LCR Den 11. Stihneme to dojet?

Dneska je poslední den, pořádně se nasnídáme a budeme rádi, když naším tempem co jsme obvykle měli, budeme v 5 odpoledne v Praze. První auto nás bere všechny na pár kilometrů, dále pokračujeme každý sám, ale vždy jenom několik kilometrů. Na hranici se Slovenskem ale úplnou náhodou narážíme na pána, který jede přímo do Prahy. S radostí mu umyjeme obrovské čelní sklo a spokojeně jedeme do našeho cíle. Zvláštní pocit posledního stopování. Dorážíme do Prahy asi kolem jedné hodiny. Po cestě na náplavku už to nevydržíme a kupujeme nějaký alkohol na oslavu. Na náplavce si vyprávíme zážitky s ostatními lowcosťáky, všichni jich máme samozřejmě plno. Při vyhlášení víme, že jelikož jsme se rozhodli od čtvrtého dne neplnit výzvy, nemůžeme vyhrát. Stále jsem si byl ale jistý, že vyhrajeme láhev 12 hvězdičkové metaxy za fotku z Rakouska. A taky se stalo, jsme mezi třemi týmy, kteří to vyhráli, tak alespoň něco!

vyhraná flaška metaxy
Navíc k nespočtu zážitků i jedna tekutá výhra

 

Tento závod ale vůbec nebyl o výhře. Zkušenosti, poznání nových lidí a kultury to je ta největší výhra. Následovala malá párty přespání u Lucky.

usínáme vyčerpáni na stole
Samozřejmě jsme nespali celou noc na stole, šli jsme lehnout do postele

Druhý den míříme domů už autobusem, jaký to nezvyk. Mě přijede autobus pozdě do Jičína a další mi jede až za hodinu a půl, no přeci nebudu čekat, jdu na stopa do mého rodného města.

stopařka Semily
Nikdy nekončící stopování, tak tohle stopování je teprve poslední!

A ano, dojel jsem domů stopem! 😀

 

Shrnutí,

Naše statistika potvrzuje, že jako tým dvou kluků jste na tom opravdu nejhůř a musíte se při stopování obrnit velikou trpělivostí. Pokud nemáte obrovské štěstí, je stopování po Chorvastkém pobřeží past, na druhou prostopovat tuto zemi podél moře od severu k jihu je zážitek. V černého hoře jsou nejskvělejší lidé, s jakými jsme měli za závod tu čest. Nikdy neztrácejte naději, i ty nejhorší scénáře musí nějak skončit. Low-cost race 2018 byl neskutečný zážitek, příjemný, strašný, plný zkušeností, které opravdu při výletě s cestovkou nezažijete. Zakladatelé mají pocit, že to co zde každý z nás zažije za 10 dní, nezažijí někteří lidé za celý život.

Ujeli jsme 3500km cca, navštívili 7 zemí, stopli si 43 automobilů (z toho jeden dvakrát po sobě) Od Fiata twingo, přes dodávku zedníků, 3 obytné vozy, Alfu romeo giulietta až po audi rs5 quattro. Stopli si zedníky, automechaničku, starostu, Vojáka, rodinku s malou holčičkou, prodejce lodí, kapitána výletní lodě, a jednu chorvatskou ponorku.